Gdzie po kredyt samochodowy, czyli „wiosna idzie” – kupujemy cztery kółka

Fiat 125p zdjęcieDylematy każdego kierowcy, to co kupić i za co, przy drugim pytaniu prawie każdy zaczyna się oglądać za kredytem na zakup czterech kółek.

I tu pojawia się problem, bo niby konkurencja banków to duży wybór dla klientów, lecz szukanie najbardziej odpowiedniego kredytu to zajęcie, którego na ogół nie lubią kierowcy.

No, ale tak się składa, że aby jeździć nowym samochodem „nówką” z salonu, albo prawie „nówką” z giełdy, albo i nawet nie „nówką”, ale w dobrym stanie – trzeba się posiłkować kredytem samochodowym.

Niby „kredyt is kredyt”, ale jeśli się uważniej przyjrzeć ofertom banków, to okaże się, ze „kredyt nie jest równy kredytowi”. Każdy kredyt jest nieco inny, albo nawet kredyty mogą się różnić.

Gdzie po kredyt samochodowy?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, właśnie wspomniane różnice w kredytach powodują, że dla jednego nabywcy najlepszym kredytem będzie kredyt w Banku A, natomiast dla innych kupujących samochód dla może to być może to być Bank B lub bank C,, albo i Bank D lub E.

Wbrew pozorom oczekiwania przy zaciąganiu kredytów samochodowych przez „samochodziarzy” nie są identyczne. Poza aspektem typowo finansowym, wyrażonym kosztami kredytu można wyróżnić kilka innych czynników, a oto one:

  • Czas rozpatrywania wnioskuczęść nabywców działa przy kupnie samochodu bez pośpiechu, przygotowując się do kupna tygodniami lub nawet miesiącami, dla nich czas rozpatrywania wniosku nie ma dużego znaczenia, zwykle działają z dużym „wyprzedzeniem” czasowym. Jednakże inna grupa nabywców samochodów decydując się na kupno samochodu, chce uzyskać kredyt dosłownie na „wczoraj”. Dlatego czynnik czasu rozpatrywania wniosku powinien być brany pod uwagę przez kredytobiorców, którym się spieszy.stary samochód zdjęcie
  • Wysokość wymaganego przez bank wkładu własnego – w chwili obecnej część banków nie wymaga wkładu własnego i kredytuje do 100% ceny kupna samochodu, a nawet kredytuje powyżej 100% ceny samochodu.
  • Okres spłaty kredytu – banki oferują kredyty samochodowe o okresie spłaty do 10 lat, jednakże część banków preferuje krótsze terminy spłaty.
  • Wybór waluty spłaty kredytu – część kredytobiorców preferuje kredyty walutowe, jako tańsze, choć należy w takim wypadku brać pod uwagę ryzyko kursowe.

Poniżej prezentujemy trzy oferty dla kredytów samochodowych:

 

FIOLET PDK S.A. – FIOLET oferuje dla kredytów samochodowych terminy spłaty do 10 lat, nie wymaga zaświadczeń o dochodach, umożliwia zaciągnięcie kredytu przy zakupie samochodów za granicą oraz oferuje niższe oprocentowanie w przypadku wniosków składanych przez internet.

FIOLET oferuje również pomoc w przypadku problemów ze spłatą kredytów „balonowych” (kredyty balonowe są to kredyty typu 50/50 – przy kupnie samochodu następuje wpłata 50% ceny z dnia zakupu, zapłata pozostałych 50% następuje za rok od momentu zakupu). Zdarza się, iż nabywca nie ma środków na zapłatę pozostałych 50% za rok, dlatego oferta FIOLET umożliwia pozyskanie kredytu na spłatę brakującej części.

Wypełnij formularz i czekaj na ofertę Fiolet PDK>>>


mBANK – tradycyjnie mBANK oferuje szybką decyzję kredytową (w ciągu 15 minut), w przypadku zakupu samochodów o wartości do 100 000 PLN nie wymaga wkładu własnego, wybór waluty PLN, CHF oraz EUR, okres spłaty do 10 lat.

W mBANK można uzyskać kredyt do 125% ceny samochodu plus 5% zniżki na ubezpieczenie samochodu w ramach Supermarketu Ubezpieczeń Samochodowych mDirect.

mBANK kredytuje zakup samochodu: od dealera, od osoby fizycznej, od firm sprzedających pojazdy w systemie komisowym oraz od firm nie zajmujących się zawodowo sprzedażą samochodów.

Wypełnij formularz i czekaj na ofertę mBank->>>


LUKAS Bank – udziela kredytów na dowolny pojazd do 3,5 T, okres spłaty do 10 lat, finansowanie do 100% ceny zakupu pojazdu, minimalna wartość pojazdu 5000 zł.

LUKAS refinansuje również spłaty kredytów samochodowych w innych bankach, daje możliwość opcjonalnego ubezpieczenia spłaty kredytu.

Istnieje również możliwość uzyskania kredytu w wysokości poniesionych kosztów zakupu, co bywa dużym atutem w przypadku, gdy po kupnie samochodu ujawnia się niespodziewanie potrzeba uzyskania środków gotówkowych.

Wypełnij formularz i czekaj na ofertę LUKAS Bank -u>>>


Podsumowanie dla kredytów samochodowych oferowanych przez FIOLET PDK, mBANK oraz LUCAS Bank.

Atutem oferty FIOLET PDK jest niewątpliwie kredytowanie przy zakupie samochodu za granicą. Oferta FIOLET PDK powinna zainteresować także posiadaczy samochodów zakupionych w kredycie „balonowym”, w szczególności tych, którzy zbyt optymistycznie założyli, że będą w stanie spłacić pozostałe 50% ceny samochodu pod koniec pierwszego roku.

Atutami oferty mBANKU są: szybka decyzja kredytowa (w ciągu 15 minut) oraz kredytowanie do 125% ceny samochodu. Oznacza to, że kupując samochód za 60 000 zł możemy uzyskać kredyt do 75 000 zł. Tak więc, zaciągając kredyt na zakup samochodu w mBANKU możemy uzyskać dodatkowy kredyt, który możemy przeznaczyć na dowolny cel.

Atutem oferty LUKAS Bank jest możliwość uzyskania kredytu na zakupiony (zapłacony) już samochód, dzięki czemu mamy możliwość uzyskania gotówki, którą możemy przeznaczyć na dowolny cel. Jeśli dajmy na to zakupiliśmy niedawno za środki własne samochód, to LUKAS udzieli nam kredytu na zwrot kosztów zakupu – uzyskane środki możemy przeznaczyć na dowolny cel, a kredyt będziemy spłacali zgodnie z umową zawartą z bankiem. Premią kredytową w LUKAS jest Startowy Pakiet Gotówkowy do wykorzystania na dowolny cel.

Brak komentarzy »

No comments yet.

  • Partnerzy