Karty kredytowe – nie ma chyba najlepszej, jest kilka dobrych

karta kredytowa Visa i MaserCard zdjecieO tym, że nie ma uniwersalnej karty kredytowej wie większość posiadaczy kart. Gdybyśmy sugerowali się jedynie opiniami na forach, to okazałoby się, że najwięcej opinii wydają osoby, które rzadko, albo w ogóle nie korzystają z kart kredytowych, a w szczególności osoby, które mają najwięcej czasu i najmniej pieniędzy, czyli ….. uczniowie i studenci. Dwóch faworytów przedstawimy w dalszej części.

Możemy przyjąć jako pewnik, że nie ma takiej karty kredytowej, która byłaby najlepsza dla każdego. Kartę kredytową może mieć prawie każdy, trzeba jednak uwzględnić, że z wiekiem człowiek się rozwija finansowo, inna karta będzie najlepsza dla ucznia lub studenta, inna dla dorosłego lub emeryta, czy rencisty.

Przy wyborze optymalnej dla Nas karty kredytowej trzeba realnie spojrzeć na nasze dochody oraz preferencje co do płatności kartą. Warto ocenić gdzie i ile będziemy miesięcznie płacić kartą i na tej podstawie dobrać najbardziej optymalną dla Nas kartę na najbliższych kilka lat – daje nam to możliwość dopasowania karty do rabatów i zwrotów w ramach systemu partnerskiego.

Z kartą kredytowa jest podobnie jak z ubraniem – co jakiś czas warto sprawdzić, czy nie „wyrośliśmy” już z ubrania. Jeśli schudniemy, albo przytyjemy to ubranie może się okazać za ciasne lub luźne i trzeba kupić nowe, nawet jeśli bardzo lubimy dotychczasowe.

Inna karta kredytowa dobra będzie dla osób o niskich dochodach, a inna dla VIP-ów, między osobami o niskich i najwyższych dochodach znajdują się osoby o dochodach przeciętnych.

Przejdźmy do porównania kilku kart kredytowych koncentrując się na najbardziej istotnych kwestiach, które pozwolą nam na wyciągniecie wniosków pozwalających na dopasowanie karty kredytowej do naszych potrzeb.

  • LUKAS Bank – gwarantowany stały zwrot za każdy zakup u partnerów programu FURORA, ładnie brzmi, nie mamy nic przeciwko programom partnerskim, ale …. poszukiwania produktów zajęły nam sporo czasu, zdarzyło się, że po usilnych poszukiwaniach trafiliśmy do programu w drugim końcu Polski, po czym uznaliśmy, że nie mamy czasu jeździć na zakupy 400 km.

Ale, jak ktoś lubi długo surfować po necie i lubi marki produktów partnerów programu FURORA, to nie będziemy go zniechęcać do korzystania z kart LUKAS.

  • Citi Handlowy – także Citi zachęcił nas do przyjrzenia się jego karcie kredytowe z hasłem  „ Bogaty Program Rabatowy – ponad 4700 sklepów i punktów usługowych w całej Polsce”, jednakże po dotarciu do szczegółowych informacji byliśmy rozczarowani, program rabatowy Citi nie jest wcale tak bogaty w realu, jak w reklamie Citi.

Citi oferuje kilka specjalistycznych kart np. Motokarta, Citibank Plus, Citibank LOT, lecz dla osób, które samochodu używają tak jak statystyczny kierowca, podróżują mało albo wcale samolotami lub nie korzystają z sieci PLUS powyższe katy Citi Handlowy nie są zbyt atrakcyjne.

  • Bank Millennium – faktycznie dość szeroki wybór rodzajów kart kredytowych z programem partnerskim „IMPRESJA” z rabatem zakupowym 5%, albo ze zwrotem 5% wartości zakupów, ale … tylko u partnerów, których nie ma w programie zbyt wielu.

 

  • MultiBank – już od kilku sezonów MultiBankowi udaje się „wstrzelić” w oczekiwania najszerszej chyba grupy klientów, aż 9 rodzajów kart kredytowych do wyboru.

Zwrot 3% wydatków za zakupy w supermarketach, sklepach spożywczych oraz stacjach paliwowych bardzo nam się spodobał, do tego dodatkowo jeszcze jeden kolejny mały plus: 20% wyższy limit przy przeniesieniu karty z innego banku do Millennium.

Nie jest jeszcze tak, by rabaty i zwroty przy płatnościach kartą kredytowa Millennium można było uzyskiwać wszędzie, ale mimo wszystko karta Millennium jest w tym zakresie najbardziej uniwersalną i daje sporo okazji do uzyskania zwrotów.

  • mBANK –większość banków swoje oferty kart kredytowych kieruje do osób o  stabilnych i nie najniższych dochodach. Oferta mBANK-u jest jedną z najbardziej elastycznych, gdyż  limity kredytowe w karcie zaczynają się już od 500 PLN, przy czym górny limit to kwota 200 000 PLN.

Klienci mBANK mogą wybrać spośród trzech rodzajów kart, dostosowując swoją kartę do potrzeb  aktualnych i planowanych w niedalekiej przyszłości.

mBANK daje możliwość wyboru taryfy opłaty za kartę oraz oprocentowania, jest to rozwiązanie podobne do stosowanych w sieciach komórkowych, w których można wybierać i zmieniać taryfy zgodnie z planowanymi potrzebami. Przy przeniesieniu karty z innego banku mBANK oferuje promocyjne oprocentowanie 0% przez  pierwsze trzy miesiące.

  • Bank BGŻ – karta BGŻ nie wyróżnia się niczym, co powoduje, że jest to karta kredytowa typu „szara myszka”, nie oznacza to, że karta należy do najmniej atrakcyjnych, jest to typowy „przeciętniak”, niczym się nie wyróżniający. Najwyższy czas, by BGŻ spróbował dodać coś atrakcyjnego do swojej karty, co nie tylko zwróciłoby uwagę potencjalnych klientów, ale przede wszystkim zapewniło użytkownikom wymierne korzyści. Proponujemy Bankowi BGŻ wprowadzenie dodatku do karty, ale nie chodzi nam o ładne opakowanie, lecz o konkretne korzyści finansowe.

Podsumowanie:

Zwykle wszelkie ratingi zaczynają się od wskazania najlepszych, w rozpatrywanej grupie kart kredytowych trudno byłoby wskazać najgorszego lub najgorszych. Potraktujemy ich więc jako „przeciętniaków”.

Karta LUKAS Bank – przeciętna ocena, karta dość uciążliwa z powodu czasochłonności surfowania w necie podczas poszukiwania sklepów partnerskich, w których można uzyskać bonusy wynikające z płatności kartą podczas zakupów.

Karta Citi Handlowy – przeciętna ocena, walory karty bardziej propagandowe, niż finansowe.

Karta Millennium – przeciętna ocena z szansą na wejście do czołówki w sytuacji, gdyby Millennium stworzył zachętę w postaci zwrotów lub rabatów w szerszym asortymencie produktowym.

Karta BGŻ – przeciętna ocena, karta niczym nie wyróżniająca się z „tłumu” kart, co wynika przede wszystkim ze słabych działań marketingowych oraz braku premiowania posiadaczy przy zakupach.

A teraz prezentacja zwycięzców rankingu „kartowego”

Karta MultiBank – zwrot 3% wydatków w szerokiej grupie supermarketów, sklepów i stacji paliwowych, 9 rodzajów kart dla klientów o zróżnicowanych potrzebach.

Złóż wniosek o kartę MultiBanku >>>

Karta mBANK – najbardziej elastyczna karta o szerokim przedziale limitów kredytowych (od 500 do 200 000 PLN), karty dla klientów począwszy od tych o najniższych i nieregularnych dochodach, a skończywszy na VIP-ach. Premia za elastyczność limitów, a także za kartę dla osób o skromnych dochodach.

Złóż wniosek o kartę mBanku >>>

Brak komentarzy »

No comments yet.

  • Partnerzy