Kredyt gotówkowy na wakacje

kredyt na wakacje fotoCzerwiec za pasem, warto byłoby pomyśleć nad jakimś wypoczynkiem. Zasłużonym wypoczynkiem oczywiście. Niestety wakacje mają to do siebie, że czas płynie na nim stanowczo za szybko.Nawet jeśli wyciągniemy z zegarka baterie, to i tak czas będzie leciał. Cóż z reguły czas się nie cofa i nie trzeba być fizykiem, aby znać tą powszechnie znaną prawdę. Swoją drogą to każdy przeżył na własnej skórze, jak czas może subiektywnie płynąć w zatrważającym tempie, gdy spędzamy go w doborowym towarzystwie na plaży, a jak dłuży się niemiłosiernie w trakcie 8-godzinnego czasu pracy etatowca. Jednakże przejdźmy do rzeczy. Wakacje, och każdemu się nalezą nawet bezrobotnym. Bo i od zwykłego lenistwa w domu wypocząć należy.

Jak donoszą agenci z Głównego Urzędu Statystycznego, aktualne przeciętne wynagrodzenie w Polsce kształtuje się na poziomie około 3500 zł, minimalne wynagrodzenie za prace jest dużo niższe od przeciętnego. Gdyby od naszego miesięcznego wynagrodzenia odliczyć kwotę miesięcznych wydatków na konsumpcje plus ewentualne raty kredytów czy pożyczek, niewiele zostaje prawda? Ba, w niektórych przypadkach możemy mówić nawet o ujemnym saldzie na koniec miesiąca. Zastanawiacie się pewnie o czym autor pisze, gdzie tu wakacje, jeśli ledwo wiąże się koniec z końcem? Otóż, całkiem subiektywnie oczywiście, autor uważa, iż wakacje są obowiązkiem, obowiązkiem każdego. W całym tym zamieszaniu życia codziennego, katastrofach, rewelacjach z życia polityki, problemach osobistych, dla zachowania zdrowia psychicznego odpocząć trzeba. Nawet jeśli mielibyśmy wziąć kredyt gotówkowy na wakacje – urlop się należy i to jest bezsprzeczne. Przynajmniej ten jeden jedyny raz. O skutkach pomyślimy, gdy przyjdzie nam zapłacić pierwszą ratę. Oczywiście wszystko w granicach zdrowego rozsądku, dostosujmy urlop do zdolności płatniczej. Nie pojedziemy przecież na dwa tygodnie do Meksyku, gdy zwyczajnie nas na to nie stać. Można jednak pojechać i wypocząć, zebrać energię na zmaganie się z codziennością, przy widmie nieco uboższego portfela przez kilka miesięcy.

Sprawdź oferty kredytów gotówkowych >>>

Poszukajmy zatem taniego kredytu gotówkowego, aby wymarzone wakacje nie biły nas za bardzo po kieszeni. Przed porównaniem ofert kredytów bankowych, poczynić musimy pewne założenia. Zakładamy, iż jedziemy na dwutygodniowy wypoczynek do Egiptu we dwie osoby. Przeglądając oferty biur podróży zakładamy, iż atrakcja będzie nas kosztować około 5000 zł. Kwota obejmować będzie zarówno koszty wycieczki, kieszonkowego plus ekstra na zakup kostiumów, ciuszków i niezbędnego wyposażenia podróżnika. Dalej zakładamy, iż ciężar spłaty kredytu rozkładamy na 12 rat, czyli okres kredytowania rok czasu. Ponieważ z góry chcemy wiedzieć ile będziemy płacić kredytu, wybieramy opcje rat równych, w całym okresie kredytowania.

Podsumowując:
Kwota kredytu: 5000 zł
Okres kredytu: 12 miesięcy
Raty: stałe raty

Ponieważ wszystko ma swoje wady i zalety, nie będziemy rozprawiać nad zaletami autora niniejszego artykułu przejdźmy do opisu wad ofert kredytowych. Autor wychodzi z załażenia, iż lepiej przełknąć wpierw wszystkie wady kredytu i po ich akceptacji cieszyć się dopiero z perspektywy dwutygodniowego lenistwa nad morzem z kolorowym drinkiem w ręku.

Na plan pierwszy wysuwa się oferta kredytu gotówkowego w BNP Paribas Fortis. Wspomniany bank posiada bardzo atrakcyjne oprocentowanie kredytu gotówkowego od 9,99 %o, które można przeznaczyć na dowolny cel. Prowizja 2 % pobierana jest z góry, czyli o tyle dostaniemy mniej na konto. Jest to jeden z nielicznych banków, chodź może nie tak popularnych jak te, które nagminnie widać w telewizji, mających ciekawe i atrakcyjne oferty kredytów gotówkowych. Miesięczna rata będzie kosztować nas około 450 zł.

Szczegóły oferty kredytu BNP Paribas bank kredyt gotówkowy ,,Dowolny Cel”:
Maksymalna kwota kredytu: do 600 000 zł
Okres kredytowania: do 7 lat
Cel kredytu: dowolny, czyli na cokolwiek sobie wymyślimy, bank nie wymaga przedstawienia
dokumentów wydatkowania kwoty kredytu.
Waluta kredytu: PLN
Kredytobiorca: Kredyt może zaciągnąć osoba posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych oraz
posiadać stałe dochody z tytułu umowy o pracę lub zlecenie, prowadzenia działalności
gospodarczej, emerytury, renty, najmu lub dzierżawy itp. Będąc już klientem banku
można liczyć na atrakcyjne upusty.
Spłata: Samemu można ustalić sobie termin spłaty kredytu od 1 do 25 dnia miesiąca wymagalności
spłaty raty kredytu. Ponadto mamy do wyboru możliwość spłaty według rat równych lub
malejących.
Oprocentowanie nominalne: Od 9,99 %, ustalane indywidualnie, w zależności od okresu
kredytowania, kwoty kredytu oraz form zabezpieczenia.

Warto przy wyborze kredytu zwrócić uwagę na ofertę:
√ Getin Bank (prowizja od 4,99 %, oprocentowanie nominalne od 8,40 %, oferta kredytu na podstawie rozliczenia rocznego tzw. PIT)
√ Bank Zachodni WBK (prowizja od 5 %, 50 zł za przygotowanie wniosku, oprocentowanie nominalne od 7,99 % dla klientów zewnętrznych),
√ Polbank EFG (oprocentowanie nominalne od 11,9 %, prowizja od 3 %, bank nie wymaga zakładania akonta przy uruchomieniu kredytu).

Przebrnęliśmy przez gorzkie wieści. Niestety nie możemy liczyć na jakąś ekstra ofertę banku, jeśli nie jesteśmy jej dotychczasowymi klientami. Dlatego warto przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu kredytu udać się do banku, gdzie mamy już np. konto osobiste i zapytać jakie warunki nam zaproponują, a dopiero później porównać ją z ofertą innych. Niestety banki nie podają również konkretnej wysokości oprocentowania, czy prowizji. Każdy bank zastrzega sobie, iż oprocentowanie ustalają indywidualnie w zależności od wysokości kredytu, okresie kredytowania, historii etc. Ostatnie podwyżki stóp procentowych oraz okres wakacyjnych pożyczek nie sprzyjają niestety promocjom.

Sprawdź oferty kredytów gotówkowych >>>

Brak komentarzy »

No comments yet.

  • Partnerzy