Kredyty Hipoteczne

Kredyt hipoteczny w euroPoszukujesz kredytu hipotecznego? Wiesz, ile istotnych  informacji pomijasz czytając oferty banków?

Na pewno pomijasz wiele, a to co bardzo często pomijasz wyjaśnimy Ci w dalszej części.

Na przykładzie kilku banków wyjaśnimy Ci, gdzie są korzyści i bonusy w ofertach tych banków. Na pewno informacje te ułatwią Ci wybór najlepszego dla Ciebie kredytu na zakup wymarzonego mieszkania lub budowę domu.

Ostatecznie, to diabeł tkwi w szczegółach tylko wtedy, gdy nie rozumiemy szczegółów. Ten artykuł wyjaśni Ci kilka kwestii, a to przybliży Cię do optymalnego wyboru kredytu. Informacje co do oferty, które pomijasz w swoich decyzjach mogą dać Ci dodatkowe korzyści lub bonusy, albo też mogą dać wytchnienie Twojemu portfelowi podczas spłaty kredytu zaciągniętego na mieszkanie lub dom.

Co atrakcyjnego oferuje mBANK swoim klientom w ramach mPLANU?

W mBANKU, kredyt hipoteczny ma nazwę mPLANmBANK w ramach mPLANU oferuje Ci m.in.:

 1. Kredytowanie do 110% wartości zabezpieczenia – zastanawiasz się dlaczego, aż do 110% ? Odpowiedź jest prosta – wartość mieszania lub nieruchomości systematycznie wzrasta, mBANK zauważa tą prawidłowość na rynku nieruchomości i jest gotów skredytować Ci 110% obecnej wartości mieszkania lub nieruchomości.

Przykładowo, jeśli planujesz kupno mieszkania za 300 000 PLN, możesz uzyskać 330 000 PLN kredytu.

W momencie, gdy kupujesz mieszkanie lub dom wydajesz prawie wszystkie pieniądze, masz nadwyrężone karty kredytowe i debetowe. Dzięki tym 30 000 PLN rezerwy będziesz mógł   wyposażyć dom lub mieszkanie, które dopiero co kupiłeś i które wymaga jeszcze wykończenia oraz umeblowania, będziesz mógł spłacić nadwyrężoną kartę kredytową lub debetową itp.

 1. Zmniejszenie odsetek kredytu złotówkowego w wyniku zadeklarowania przez Ciebie mechanizmu bilansującego – po prostu, jeśli będziesz miał na eKONCIE wolne środki pieniężne, możesz część tych środków zadeklarować w mechanizmie bilansującym, a wtedy mBANK naliczy Ci odsetki nie od całej kwoty pozostającej do spłaty, lecz naliczy odsetki tylko od różnicy między kwotą pozostałą do spłaty, a kwotą, którą zadeklarowałeś na eKONCIE.

Jak działa mechanizm zmniejszenia odsetek kredytu złotówkowego?

Załóżmy, że masz do spłacenia kredyt hipoteczny w wysokości 300 000 PLN. Jeśli nie  zadeklarujesz na eKONCIE wolnych środków w ramach mechanizmu bilansującego, to bank będzie Ci naliczał odsetki od salda kredytowego w wysokości 300 000 PLN.

Załóżmy, że masz chwilowo wolne środki  30 000 PLN i zadeklarujesz je w ramach mechanizmu bilansującego. W takiej sytuacji bank naliczy Ci odsetki tylko od salda 270 000 PLN.

Wolne środki będziesz mógł za jakiś czas wykorzystać, a zadeklarowane środki de facto pracują dla Ciebie – inaczej mówiąc bank zarabia na tych środkach, zmniejszając Ci odsetki od salda kredytu.

Czyli, mechanizm zmniejszający odsetki działa tak samo, jak oprocentowana lokata, a Bank nie wypłaca Ci odsetek od lokaty, lecz zmniejsza Ci odsetki od kredytu o kwotę, którą „zarobiła” Twoja lokata.

 1. Osobistego doradcę – kontaktując się z bankiem nie będziesz rozmawiać z automatem, lecz będziesz mógł rozmawiać z człowiekiem, osobistym doradcą.
 2. Informację o kredycie24 godziny na dobę przez mLinię i przez Internet – w czasie spłaty kredytu często się zdarza, że kredytobiorca potrzebuje uzyskać natychmiast informacje związane z kredytem, w szczególności informacje związane np. ze spłatą rat, kontynuacją ubezpieczenia, zmianami kursowymi itp., dlatego dla ludzi mających częsty „dead line”  możliwość komunikacji z bankiem 24 godziny na dobę jest bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem.

Dowiesz się więcej na stronie mBank-u >>
Skontaktujesz się z doradcą mBank-u >>

 

Jakie atuty ma kredyt mieszkaniowy BPH S.A.?

BPH S.A. oferuje Ci m.in.:

 1. Szeroki wybór opcji kredytowych, w tym również kredytu w ramach programu „Rodzina na swoim”, dzięki któremu  możesz uzyskać dopłaty budżetu na spłatę odsetek od kredytu nawet przez 8 lat z dopłatą do 50% wartości odsetek, co pozwala na zmniejszenie obciążeń budżetu domowego spłatami kredytowymi przez pełne 8 lat.
 2. Dodatkową obniżkę oprocentowania z bardzo atrakcyjną marżą 1,1%, jeśli założysz konto osobiste w BPH i zapewnisz wpływy na konto w czasie spłaty kredytu.
 3. Wakacje kredytowenawet do 3 miesięcy przerwy w spłacie rat kredytu, gdybyś potrzebował takich „wakacji” w niespodziewanej  i trudnej sytuacji życiowej – Standardowo można skorzystać z 1-miesięcznej przerwy w spłacie rat kredytu, raz w roku. Możliwość skorzystania z 3-miesięcznej przerwy w spłacie rat kredytu dotyczy okresu bezpośrednio po narodzinach lub adopcji dziecka przez Kredytobiorców.
 4. Opcjonalny Program Ochrony Kredytu, obejmujący między innymi ubezpieczenie od ryzyka utraty pracy – w nieprzewidywalnych sytuacjach nagłej utraty pracy potrzebujemy zazwyczaj czasu na znalezienie nowej pracy, dzięki czemu zyskujemy pewną ochronę w sytuacji utraty dochodów.

Sprawdź szczegóły kredytu mieszkaniowego Banku BPH >>

 

Co atrakcyjnego znajdziesz w ofercie kredytów hipotecznych Banku Millennium?

Bank Millennium oferuje Ci m.in.:

 1. Ocenę zdolności kredytowej na podstawie wielu różnych źródeł dochodu – jest to bardzo elastyczne i korzystne dla kredytobiorców podeście banku Millennium przy ocenie zdolności kredytowej, dzięki czemu w wielu przypadkach możliwe jest uzyskanie wyższej kwoty kredytu. Millennium stosuje bardzo liberalne podejście do źródeł dochodu.
 2. Obniżkę marży o 0,3 pkt. procentowego – by uzyskać obniżkę marży, a tym samym oprocentowania w całym okresie kredytowania wystarczy łącznie spełnić dwa warunki: Posiadać konto osobiste w Banku Millennium i być Użytkownikiem karty debetowej w Banku Millennium, przy czym trzeba przy użyciu karty debetowej do konta Millennium wykonywać transakcje bezgotówkowe na kwotę 500 PLN miesięcznie.
 3. Kredyt z dopłatami rządowymi do odsetek w ramach programu „Rodzina na swoim” nawet przez 8 lat i do 50% wartości odsetek, co oznacza, że raty są znacznie „lżejsze” dla portfela domowego w ciągu pierwszych 8 lat spłaty.
 4. Możliwość skorzystania z 24-ro miesięcznej karencji w spłacie kapitału i wakacji kredytowych – niewątpliwie jest to jedna z najatrakcyjniejszych  (jeśli nie najlepsza) karencji.
 5. Brak konieczności dokumentowania fakturami zakupu materiałów oraz robót budowlanych – remonty mieszkania lub budowę domu będziesz mógł  wykonać „we własnym systemie gospodarczym”. Powyższe rozwiązanie jest niezwykle atrakcyjne dla osób, które same remontują dom lub budują go od podstaw, a także nie przepadają za zbieraniem faktur. Bank Millennium nie każe Ci przyjeżdżać do banku z fakturami po to byś mógł uruchomić następną transzę kredytową.
 6. Zrefinansowanie wcześniej poniesionych wydatków jeśli poczyniłeś już wydatki związane z zakupem mieszkania lub budową domu przed złożeniem wniosku o kredyt hipoteczny, wówczas możesz w ramach kredytu uzyskać zwrot tych wydatków. Mogą to być np. wydatki związane z wcześniejszym zakupem nieruchomości, wydatki poniesione na rozpoczęty remont, wydatki związane z zaliczką na zakup działki, domu lub mieszkania itp.

Szczegółu kredytu mieszkaniowego Banku Milenium >>

Brak komentarzy »

No comments yet.

 • Partnerzy