Który doradca kredytowy zapewni Ci najtańszy i najlepszy kredyt mieszkaniowy?

W dzisiejszych czasach pytanie „Czy skorzystać z pomocy Doradcy Finansowego?” jest pytaniem retorycznym. Przy tak wysokiej konkurencji banków i  tylu możliwych opcjach kredytowych należy postawić Sobie następujące pytanie: „Którego doradcę wybrać, by wybrać kredyt mieszkaniowy najlepiej jak to jest możliwe na dziś dzień?”

Sądzisz, że samodzielnie potrafisz znaleźć najlepszy dla Ciebie kredyt hipoteczny …..

Jeśli tak twierdzisz, to masz raczej mało pokory i masz wysokie mniemanie o swoich zdolnościach. Świat kredytów jest na tyle złożony i zmienny, że człowiek który nie zajmuje się na co dzień oceną kredytów, nie jest w stanie go ogarnąć.

Nawet, jeśli zadasz sobie trud ogarnięcia rynku kredytów hipotecznych, to Twoje informacje mogą być już nieaktualne, a nawet najlepszym dogłębne poznanie rynku kredytów hipotecznych zajmuje kilka lat. Na pewno nie masz na to czasu – poza pracą masz wystarczająco wiele innych obowiązków i zajęć.

Kredyt mieszkaniowy to nie tylko oprocentowanie, ale również szereg innych warunków, takich chociażby jak okres kredytowania i wysokość raty , karencja, możliwość uzyskania dodatkowych środków na wykończenie mieszkania, umeblowanie itp.  Ale tym wszystkim wypada pomyśleć przed podpisaniem umowy kredytowej.

Jak widzisz pogodzenie tych warunków jest bardzo trudne, ażeby je pogodzić trzeba porównać oferty różnych banków. Retorycznym byłoby pytanie, czy potrafisz to samodzielnie porównać. Najlepiej porównać kredyty mogą tylko doradcy kredytowi  z największych firm pośrednictwa finansowego.

Zabrzmi to może brutalnie, lecz mała firma doradztwa finansowego nie jest w stanie porównać ofert dwudziestu kilku banków udzielających kredytów hipotecznych.

Którego doradcę finansowego wybrać przy poszukiwaniu kredytu hipotecznego?

 1. Na rynku  polskim działa wiele firm doradztwa finansowego, jednak tylko największe z nich współpracują ze wszystkimi (albo prawie wszystkimi) bankami. Największa firma doradztwa kredytowego współpracuje z 24 bankami i ma zawsze  aktualne informacje z 24 banków.
 2. Przed wyborem doradcy powinieneś sprawdzić z iloma  i z którymi bankami dany doradca ma podpisane umowy o współpracy. Właśnie od ilości banków, z którymi współpracuje dana firma doradztwa zależy w dużej mierze,  jaki będziesz miał wybór banku i kredytu.
 3. Niestety, tylko największe firmy doradztwa finansowego są w stanie każdego dnia aktualizować oferty banków, otrzymując od banków informacje o zmianach, nowościach ofertowych, promocjach itp.
 4. Doradcy finansowi pomogą Ci wybrać najtańszy i najlepiej odpowiadający Twoim potrzebom kredyt hipoteczny. We własnym interesie powinieneś wybrać takiego doradcę, który zaproponuje Ci kredyt  spośród co najmniej kilkunastu, a nie spośród dwóch ofert. Zdarzają się i tacy „doradcy”, którzy współpracują tylko z jednym bankiem, jaki będziesz miał  w takim przypadku wybór możesz sam ocenić.
 5. Musisz sam zdecydować, czy chcesz kredyt najtańszy, czy najlepszy. Określenie „najtańszy kredyt” nie wymaga wyjaśnień, natomiast „najlepszy kredyt” to kredyt spełniający w najwyższym stopniu Twoje oczekiwania. Czyli, „najlepszy kredyt”,  to najtańszy kredyt mieszkaniowy dostępny dla Ciebie odpowiadający Twoim potrzebom i adekwatny do Twojej sytuacji.
 6. Poszczególne banki nie stosują jednolitych procedur oceny Twojej zdolności kredytowej, dlatego profesjonalny doradca już po pierwszym kontakcie z Tobą będzie wiedział w jakim banku Twoja zdolność kredytowa zostanie najlepiej oceniona.

Może się zdarzyć, że w jednym banku Twoja zdolność kredytowa zostanie oceniona na 240 000 PLN, a w innym banku na 350 000 PLN. Profesjonalny Doradca będzie wiedział, w którym banku szukać, byś otrzymał tyle ile potrzebujesz przy najlepszych innych warunkach.

 1. Profesjonalny doradca finansowy pomoże Ci wybrać ofertę o czasie spłaty nawet do 50 lat, wybrać walutę kredytu, wybrać kredytowanie nawet do 110% wartości inwestycji zyskasz w ten sposób dodatkowe środki np. na wyposażenie i/lub umeblowanie mieszkania, wybrać karencję, ubezpieczyć się od ryzyka utraty pracy itp.
 2. Banki oferują opcje obniżenia oprocentowania kredytów , kompetentny doradca finansowy będzie wiedział, jak wykorzystać szanse na uzyskanie obniżenia oprocentowania.
 3. Korzystając z pomocy profesjonalnego doradcy zaoszczędzisz nie tylko pieniądze, lecz i sporo czasu – samodzielne szukanie ofert, analiza regulaminów bankowych, załatwianie formalności oraz kompletowanie dokumentów zabiera bardzo dużo czasu, jest  horrorem dla potencjalnego kredytobiorcy – doradca finansowy zrobi to za Ciebie znacznie szybciej i lepiej.
 4. Kompetentny doradca pomoże Ci nie tylko wtedy, gdy dopiero starasz się o kredyt, lecz również  wtedy, gdy nie jesteś zadowolony(a) z  dotychczasowego kredytu i chcesz spłacić „stary” kredyt w innym banku.
 5. Sprawdź kompetencje Twojego doradcy. Bezpośrednie rozmowy i maile są sprawdzianem kompetencji doradcy.  Możesz spytać również o  referencje oraz poprosić o opinie znajomych.

Kompetentny doradca finansowy wyjaśni Ci wszelkie niejasności związane z umową, regulaminami itp. – musisz go tylko o nie zapytać, a na pewno przed podpisaniem umowy z bankiem będziesz wiedział „na czym stoisz”.

Największe i najlepsze firmy doradztwa finansowego są największe i najlepsze  nie dlatego, że mają oddziały w każdym większym mieście, lecz dlatego, że latami pracowały na swój wizerunek, inwestowały w wiedzę i rozwój pracowników oraz latami budowały kontakty z bankami i bazy danych poszczególnych produktów finansowych, na bieżąco je aktualizują, dlatego mają  zaufanie klientów.

 1. Kompetentny doradca przedstawi Ci kilka dostępnych dla Ciebie ofert, porówna je oraz poinformuje Cię o wszelkich dobrych i złych stronach każdej z ofert.

Uwaga!

Zanim podejmiesz rozmowy z doradcą upewnij się, czy na pewno spotkanie z doradcą nic nie kosztuje.

sprawdź ofertę EXPANDER >>

Statystyczny kredytobiorca zaciągający kredyt mieszkaniowy pracuje nawet po kilkanaście godzin na dobę i na ogół nie ma nadmiaru czasu. Nie ma nawet możliwości samodzielnego porównania ofert poszczególnych banków.

Pamiętaj! WYBÓR OFERTY NALEŻY DO CIEBIE, gdy zlecisz doradcy finansowemu pozyskanie ofert na pewno ułatwisz sobie życie. Wiedz, że w razie jakichkolwiek problemów z kredytem lub jego spłatą możesz uzyskać pomoc u Twojego doradcy finansowego.

Brak komentarzy »

No comments yet.

 • Partnerzy