Najnowszy Rating Kont Internetowych

Internetowe Konto osobisteCzasy, gdy tylko dwa banki oferowały konta internetowe należą do przeszłości. Rozwój bankowości elektronicznej oraz popyt ze strony klientów  spowodował, że banki rywalizują między sobą  o klienta, dodając do kont internetowych różne „konfitury”, bez których dzisiaj nawet internetowy greenhorn nie połakomi się na konto internetowe bez żadnej konfitury.

Bo w gruncie rzeczy, w koncie internetowym chodzi już o nie samo konto, tylko chodzi o te „konfitury” finansowe, powiązane z kontem.

Gdyby przeprowadzić  ankietę z pytaniem: „Które konto internetowe jest najlepsze?” trzeba by pewnie przeprowadzić dwie tury głosowania, gdyż w pierwszej turze żadne konto nie uzyskałoby ponad 50% głosów.

Nie rozstrzygając  na razie, które konto jest najlepsze, spróbujmy ocenić   „konfitury” przypisane do poszczególnych kont internetowych, a w dalszej części podsumujmy wyniki oceny dziewięciu kont opisanych poniżej (jeśli chcesz  – możesz przejść  od razu do podsumowania).

 • CitiKonto, czyli Citi Handlowy – do niedawna konto specjalnie nie wyróżniające się, bezpłatne konto (przy wpływach na rachunek min. 1500 PLN/mies.), bezpłatna karta do konta, bezpłatne krajowe przelewy,  bankowość mobilna Citi Mobile, brak prowizji za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce.  Od niedawna bardzo ciekawa usługa  w ramach Citi Mobile– możliwość natychmiastowego przelewu między kontami użytkowników Citi – można przesłać jednorazowo do 50 PLN, a dziennie do 200 PLN.
 • Inteligo, czyli PKO BP – bezpłatne konto i przelewy, w tym przelewy SMSMoney oraz przelewy EmailMoney  (pełna  bankowość mobilna), minimalny dochód do otrzymania karty – 1000 PLN,  karta typu „2 w 1”, przy połączeniu karty z ROR-em bezprowizyjna wypłata z 3500 bankomatów PKO BP, BZ WBK oraz eService, bezprowizyjna wypłata ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie za 4 zł/mies.
 • MultiKonto, czyli MultiBank – darmowe przelewy internetowe, bezpłatne wypłaty w 4300 bankomatach, bezpłatna usługa maklerska, 5 rodzajów kont dostosowanych do potrzeb począwszy od  młodzieżowych i studenckich, aż po klienta  o wymaganiach i dochodach  „z górnej półki”.
 • eKonto, czyli mBank –  bezpłatne  konto i przelewy krajowe, brak konieczności minimalnej i regularnej wpłaty na rachunek, bezpłatna karta debetowa z opcją ubezpieczenia, bezprowizyjny dostęp do 3800 bankomatów sieci BZ WBK, Euronet i cash4you, dostęp do wszystkich bankomatów za 5 PLN/mies., szybki kredyt w 15 min.
 • Konto z Lwem Direct, czyli ING Bank – bezpłatne prowadzenie kota, bezpłatne przelewy internetowe i telefoniczne, bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów Polsce, możliwość wykorzystania „podwójnego debetu” (do dwukrotności dochodów), dostęp do zakupów w ramach programu „Bankujesz-kupujesz”.
 • e-Konto, czyli LUKAS Bank – bezpłatne konto, bezpłatne przelewy internetowe, podwójny limit debetowy, darmowa karta płatnicza Visa Electron, karta bezpłatna (pod warunkiem dokonywania płatności gotówkowych na kwotę min. 300 PLN/mies.), dostęp do ponad 1300 bankomatów sieci Euronet i BZ WBK.
 • Konto osobiste TOYOTA Bank – bezpłatne konto i nielimitowane przelewy internetowe, bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce (do 3 wypłat miesięcznie), karta z zasady wydawana odpłatnie, lecz pod pewnymi warunkami TB gwarantuje zwrot opłaty (niewątpliwie wysoka jakość zabezpieczeń oraz specjalny elektroniczny klucz są gwarancją bezpieczeństwa karty i transakcji),  automatyczny zwrot nawet do 4% wartości zakupów  kartą kredytową.
 • e-Direct, czyli Volkswagen bank – bezpłatne konto , bezpłatne przelewy przez internet, bezpłatne wydanie i wznowienie karty Visa,  usługa Visa cash back, bezpłatna wypłata w bankomacie od 400 PLN (przy wypłatach poniżej 400 PLN pobierana jest prowizja 10 PLN).
 • Dobre Konto, czyli Bank Millennium –  bezpłatne konto, bezpłatne przelewy internetowe, bezpłatna karta do konta i bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce (jeżeli Twoje miesięczne wpływy na konto wyniosą min. 1 000 zł oraz co najmniej raz w miesiącu za zakupy zapłacisz kartą do konta),  zwrot  3% wydatków na zakupy w sklepach spożywczych, supermarketach i na stacjach paliw w całej Polsce.

WYNIKI RATINGU KONT INTERNETOWYCH

Trzy spośród banków premiują swoich klientów – posiadaczy kont internetowych, którzy dokonują płatności kartami kredytowymi powiązanymi z kontami internetowymi. Są to:

 1. Bank MILLENNIUM, który posiadaczom Dobrego Konta zapewnia 3% zwrotu wydatków dokonanych w supermarketach, sklepach spożywczych i na stacjach paliw w całej Polsce.
 2. TOYOTA Bank, który posiadaczom internetowego konta osobistego zapewnia do 4% zwrotu wydatków dokonanych karta kredytową, jednak w porównaniu do Millennium karta nie jest bezpłatna, choć pod pewnymi warunkami TOYOTA Bank może zwrócić opłatę za wydanie karty kredytowej. Również ilość bezpłatnych wypłat ze wszystkich bankomatów w Polsce, która jest limitowana do 3 w skali miesiąca.
 3. ING Bank, który posiadaczom internetowego Konta z Lwem Direct zapewnia możliwość zakupu na platformie „Bankujesz-kupujesz” za punkty uzyskane płatnościami kartą oraz z tytułu wykorzystywania innych produktów finansowych ING. Jednakże oferta zakupowa platformy „Bankujesz-kupujesz” jest nader uboga, a w przypadku dokonywania  zakupów  należy doliczyć koszty przesyłek kurierskich.

Oferty kont Banku MILLENNIUM oraz TOYOTA Bank są bardzo zbliżone, wydaje się, że nawet są równorzędne z lekkim wskazaniem na Dobre Konto w MILLENNIUM.

MILLENIUM I TOYOTA  dystansują następnych pretendentów, w tym ING, przede wszystkim  premią za wszelkie płatności kartą kredytową w sieciach sprzedaży, sklepach i stacjach paliw.

Nie pytaliśmy Janusza Korwina Mikke o jego oceną kont, lecz MILLENIUM i TOYOTA w przeciwieństwie do ING zapewniają wolny wybór sklepu, supermarketu lub stacji paliw.

Zwrot przez Bank MILENIUM 3% wydatków oraz TOYOTA Bank do 4% wydatków doczekał się już określenia, że banki te wydają „karty kredytowe ……., które zarabiają”.

Na uwagę zasługuje Citi Konto, możliwość natychmiastowego przelewu oraz odbioru pieniędzy jest cenną inicjatywą CIti Handlowy, ale ……… tak niskie limity oraz konieczność stukania się telefonami nie zachęcają nas do otwarcia konta w Citi. No chyba, że Citi zwiększy limity i nie  każe się stukać telefonami, by odebrać przelew. Jeżeli Citi zapewni, że przelew z natychmiastowym odbiorem będzie możliwy pomiędzy dowolnymi bankami i na odległość (bez stukania telefonami), wówczas jako pierwsi pospieszymy do Citi w celu założenia konta internetowego.

I na zakończenie, potwierdziło się, że nie ma dużych różnic między kontami internetowymi w poszczególnych bankach, a kluczem do atrakcyjności konta są obecnie „konfitury” w kartach kredytowych powiązanych z kontami. Poza MILLENNIUM I TOYOTA Bank tych „konfitur” póki co nie ma w innych bankach ……, choć kto wie, co za chwilę wymyśli konkurencja Banku MILLENNIUM i TOYOTA Bank.

Brak komentarzy »

No comments yet.

 • Partnerzy