Ranking pożyczek poza bankowych.

Czasy mamy takie, a nie inne, czego chyba nikomu tłumaczyć nie ma potrzeby. O pracę jakąkolwiek ciężko, a jeśli już się znajdzie, to taka, w której ciężko jest o spełnienie marzeń i ambicji zawodowych, nie mówiąc o pensji, która wystarczałaby na wszystko.
Przez to też często musimy uciekać się do innych metod, by uzyskać potrzebną nam, większą kwotę pieniędzy. Najpopularniejszą metodą jest oczywiście zaciągnięcie kredytu, czy pożyczki, która potem przez długie lata spłacamy.

Problem pojawia się jednak wtedy, jeśli z jakichś powodów kredyt ów nie może nam zostać przyznany, bądź zwyczajnie nie mamy czasu na to, by czekać.
Wtedy z pomocą przychodzą nam instytucje poza bankowe, które nie są objęte nadzorem Krajowego Nadzoru Finansowego, a więc nie stosuje się w ich przypadku prawa bankowego.

Pożyczka poza bankowa to ciekawa opcja, jeśli potrzebujemy kwoty stosunkowo niedużej (od kilkuset, maksymalnie do kilkunastu-kilkudziesięciu tysięcy złotych), jednak nie mamy czasu by wypełniać stos papierów, które trzeba w tym celu wypełnić w banku, bądź też figurujemy na liście Biura Informacji Kredytowej.
Instytucje para bankowe często nie zwracają bowiem uwagi na listę BIK – oczywiście sprawdzają BIK ale o kwestii udzielenie pożyczki decyduje i tak indywidualna ocena pożyczkobiorcy.
Trzeba się jednak liczyć z tym, że oprocentowanie w takich instytucjach jest zdecydowanie wyższe niż w bankach, a one także mają swoje sprawdzone i skuteczne sposoby, by należną kwotę odzyskać. Jeśli jednak mimo to chcemy skorzystać z usług tego typu instytucji finansowej, to którą wybrać?

Oto krótki, subiektywny ranking kilku wybranych spośród nich. Pod uwagę przy ustalaniu rankingu wziętych zostało pięć najpopularniejszych aktualnie para banków udzielających pożyczek poza bankowych bez sprawdzania w BIK. W ich skład wchodzą: ProfiCredit, Provident, SMS365, Kredito.pl oraz OK Money. Zacznijmy więc od pożyczania stosunkowo bardzo niskich kwot.

 

 

Przy pożyczce rzędu 300 złotych na 15 dni w grę wchodzą jedynie trzy ostatnie spośród pięciu wymienionych instytucji.
I tak pożyczając rzeczone trzysta złotych w SMS365 będziemy zmuszeni po upływie piętnastu dni spłacić kwotę złotych 362, a więc o dwadzieścia procent więcej niż wzięliśmy, co przy tak niskiej kwocie wydaje się być całkiem uczciwe.

Jeszcze lepiej w tym wypadku wypada Kredito.pl, ponieważ tejże instytucji po pożyczeniu 300 złotych na piętnaście dni oddać trzeba jedynie 348 złotych, co daje odsetki w wysokości szesnastu procent.

Zdecydowanie gorzej wypada natomiast OK Money, narzucając prowizję w wysokości aż dwudziestu siedmiu procent, a to oznacza, że w piętnasty dzień po przyjęciu pożyczki, jesteśmy im winni już 381 złotych, a to niemal 100 złotych więcej, czyli już całkiem sporo.

 

Jeśli natomiast interesują nas kwoty wyższe, czyli od 2000 złotych wzwyż, to warto zainteresować się przede wszystkim dwoma instytucjami, skąd inąd bardzo popularnymi w naszym kraju, a są niemi mianowicie Provident oraz ProfiCredit.

Analizując pożyczkę, której kwota wyniesie właśnie 2000 złotych, a termin spłaty ustalimy na dwanaście miesięcy, najlepiej wypada zdecydowanie Provident, jednak wyłącznie w swojej odmianie internetowej, czyli Provident: E-Pożyczka.
Przede wszystkim istnieje tu bardzo ważna możliwość przedłużenia terminu spłaty do 60 tygodni, czyli więcej niż 12 miesięcy.
 Przyjmując pożyczkę w tej właśnie kwocie od E-Providenta, zwrócić będziemy musieli dokładnie 2819 złotych i 40 groszy. Dużo i niedużo zarazem, bo choć to niemal 41% więcej niż pożyczamy, to jednak na tle konkurencyjnych firm i tak nie jest to wiele.

Żeby daleko nie szukać, wystarczy spojrzeć na warunki jakie proponuje Provident: Pożyczka Domowa. W tym wypadku pożyczenie dwóch tysięcy na sześćdziesiąt tygodni oznacza, że musimy oddać aż 3925 złotych! To niemal dwukrotnie więcej, niż otrzymaliśmy (dokładnie 96%). Gdzieś pomiędzy tymi dwiema opcjami plasuje się ProfiCredit, w którym pobranie 2000 złotych wiąże się z oddaniem 3720 złotych (86% przebitki). Trzeba jednak wziąć pod uwagę także to, że w ProfiCredit na spłatę pożyczki mamy maksymalnie 12 miesięcy.

  

Reasumując, jeśli potrzebna jest nam pożyczka zdecydowanie większa niż kilkaset złotych, to najkorzystniej jest zaczerpnąć jej u Providenta, jednak koniecznie trzeba to zrobić przez Internet (opcja przelew), ponieważ ta opcja jest zdecydowanie tańsza.
 Zdecydowanie gorzej wypada tu ProfiCredit, który jednak ma w rękawie asa w postaci wyższej kwoty, jaką możemy maksymalnie pożyczyć (10 tysięcy; Provident – 7 tysięcy).

Jeśli chodzi natomiast o stosunkowo niewielkie kwoty pieniędzy, to tu zdecydowanie najsłabiej z wymienionych prezentuje się OK Money. Nieco wyżej należy natomiast ocenić SMS365, a zdecydowanym zwycięzcą w tej kategorii ogłoszoną zostaje instytucja funkcjonująca pod nazwą Kredito.pl. To tu pożyczymy kwotę od 100 do 1800 złotych na najkorzystniejszych warunkach spośród wszystkich instytucji wziętych pod uwagę.

Brak komentarzy »

No comments yet.

  • Partnerzy